مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا امروز سه شنبه در کشورهای مختلف برگزار شد که بر این اساس چند تیم دیگر از جمله ایران، عمان، قطر و بحرین حضور خود را در جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا قطعی کردند.

در گروه A، تیم عمان موفق شد با نتیجه یک بر صفر تیم سوریه را در تهران شکست بدهد تا به جام ملت‌ها صعود کند. در این گروه اردن سه بازی عقب افتاده دارد و با 5 امتیاز در رده دوم قرار دارد. به احتمال زیاد بعد از عمان، اردن بتواند راهی جام ملت‌های آسیا شود.

در گروه B، تیم ملی ایران در بیروت به مصاف تیم لبنان رفت که این مسابقه در پایان با نتیجه 4 بر یک به سود ایران به پایان رسید. همچنین کویت هم موفق شد تایلند را شکست بدهد و همراه ایران خود را در جام ملت‌ها ببیند.

در گروه C، عربستان که پیش از این صعودش را به جام ملت‌ها تضمین کرده بود، به مصاف چین رفت که این مسابقه با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. چین در صورت پیروزی می‌توانست خیالش را برای صعود به جام ملت‌ها راحت کند. آنها حالا باید در روز آخر مرحله مقدماتی به مصاف تیم عراق بروند تا از بین این دو تیم، یکی راهی استرالیا شود. عراق هم امروز موفق شد با دو گل اندونزی را شکست بدهد.

در گروه D، تیم‌های قطر و بحرین به ترتیب مقابل مالزی و یمن به برتری رسیدند تا تکلیف این گروه هم مشخص شود. بحرین با این پیروزی 13 امتیازی شد و قطر هم با 12 امتیاز خیال خود را برای حضور در جام ملت‌های آسیا راحت کردند.

تیم‌های امارات و ازبکستان هم در گروه E در روز سه‌شنبه به پیروزی رسیدند تا مسافر جام ملت‌های استرالیا شوند.

نتایج مسابقات روز پنجم از مرحله مقدماتی و همچنین جدول رده بندی هر گروه به شرح زیر است:

گروه A:
* عمان یک - سوریه صفر
* سنگاپور - اردن (به خاطر حضور اردن در مسابقات پلی آف جام جهانی این بازی در هفته‌های آینده برگزار می‌شود)

جدول رده‌بندی گروه A:
1- عمان 10 امتیاز - چهار بازی
2- اردن 5 امتیاز - سه بازی
3- سوریه 4 امتیاز - پنج بازی
4- سنگاپور سه امتیاز - چهار بازی

گروه B:
* ایران 4 - لبنان یک
* کویت 3 - تایلند یک

جدول رده‌بندی گروه B:
1- ایران 13 امتیاز
2- کویت 9 امتیاز
3- لبنان 5 امتیاز
4- تایلند صفر امتیاز

گروه C:
* چین صفر - عربستان صفر
* اندونزی صفر - عراق 2

جدول رده‌بندی گروه C:
1- عربستان 13 امتیاز
2- چین 8 امتیاز
3- عراق 6 امتیاز
4- اندونزی یک امتیاز

گروه D:
* مالزی صفر - قطر یک
* بحرین 2 - یمن صفر

جدول رده‌بندی گروه D:
1- بحرین 13 امتیاز
2- قطر 12 امتیاز

3- مالزی 4 امتیاز
4- یمن صفر امتیاز

گروه E:
* هنگ کنگ صفر - ازبکستان 2
* امارات 5 - ویتنام صفر

جدول رده‌بندی گروه E:
1- امارات 15 امتیاز
2- ازبکستان 10 امتیاز

3- هنگ کنگ 4 امتیاز
4- ویتنام صفر امتیاز

به این ترتیب تیم‌های عمان، ایران، کویت، عربستان، قطر، بحرین، امارات و ازبکستان به صورت مستقیم و پیش از پایان مرحله مقدماتی صعود خود را به جام ملت‌های آسیا قطعی کردند. سرنوشت دو تیم دیگر از گروه اول و سوم در هفته آخر مشخص خواهد شد که روز 14 اسفند برگزار می‌شود.

در جام ملت‌های آسیا 16 تیم حضور خواهند داشت. حضور سه تیم ژاپن، کره جنوبی و استرالیا پیش از این، در مسابقات قطعی بود. 10 تیم به صورت مستقیم از مرحله مقدماتی به جام ملت‌ها می‌روند. همچنین دو تیم بهتر از مجموعه تیم‌های سوم در مرحله مقدماتی هم راهی جام ملت‌ها خواهند شد. دیگر تیم حاضر در استرالیا، کره شمالی قهرمان مسابقات چلنج کاپ در سال 2012 است.
برچسب ها : ورزشی  ,